Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Merkezefendi Şifa Balları Tescil Belgesi Tarım ve Orman Bakanımız Tarafından Verildi

Genel Müdürlüğümüzce Denizli ilinde oluşturulan Bal Ormanlarından elde edilen balların tescili ve markalı olarak tüketicilerimize ulaştırılması amacıyla; Denizli’de 10 adet Bal Ormanı tesis edilerek marka isminin “Merkezefendi Şifa Balları” olması hedeflenmiştir.

Bu kapsamda Denizli Orman Bölge Müdürlüğümüzce Denizli Arıcılar Birliği ile irtibata geçilmiş, koordineli yapılan çalışmalar neticesinde 31.05.2018 tarihinde marka ve isim tescili Denizli Arıcılar Birliği adına yapılmıştır.

İlk etap da Babadağ bölgesinde yer alan doğal kekik sahalarında tesis edilen Babadağ Bal Ormanından elde edilen kekik balları “Merkezefendi Şifa Balları” markasıyla tüketiciye ulaşmaya başlamıştır. Ayrıca “Babadağ Kekik Balı” için marka tesciline bağlı olarak coğrafi işaret belirleme çalışmaları devam etmektedir.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğümüzün koordinasyonunda alımı sağlanan Merkezefendi Şifa Balları Tescil Belgesi Tarım Orman Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli tarafından Denizli’de yapılan sektör toplantısında düzenlenen törenle Denizli Arıcılar Birliği Başkanı Nihat Çomak’a teslim edilmiştir.​

06.02.2019

Paylaş: