Skip Ribbon Commands
Skip to main content

2019 Yılı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Başladı

Orman Genel Müdürlüğü 2019 Yılı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Haymana’da Başladı.

Program açılışında konuşan Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey, “Bu gün burada sizlerle 2019 yılı özel ve döner sermaye bütçelerinde yer alan faaliyetlerin program ve gerçekleşmelerini değerlendirerek, 2020 yılı program hedeflerine ulaşılmasına yönelik alınacak tedbirlerle, uygulamada karşılaşılan sorun ve çözümlerini istişare edeceğiz.


​​

2019 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ile önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu vesileyle 11 Kasım “Geleceğe Nefes” seferberliğinde desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. 11 Kasım Mili Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında hedeflenenin daha üzerindeki 13,8 milyon adet fidanı tüm vatandaşlarımızın katılımızı ile toprakla buluşturduk ve tek lokasyonda en fazla sayıda fidan dikme rekorunu Endonezya’dan teslim alarak Mili Ağaçlandırma Günümüzü taçlandırdık.

 

Yine Türkiye ormancılık sektörü buluşması TORSEB etkinliklerini 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirerek tüm paydaşlarımız ile bir araya geldik. Bu sektörel buluşmayı 2020 yılı içerisinde ise IFSS Organizasyonu adı altında Uluslararası düzeyde İstanbul’da gerçekleştirmek için çalışmalarımızı başlattık.

 

Ayrıca 2019 yılı içerisinde teşkilatımızın en büyük sıkıntılarından biri olan personel eksikliği ve işletme alanlarının büyüklüğü sorununu sizlerle birlikte çözdük. Bildiğiniz üzere yeni İşletme Müdürlüklerimiz ve Şefliklerimizin kuruluşu yapıldı. 5000 personelimiz ile ilgili de tüm süreç tamamlandı. Bir kısmı görevlerine başladı diğer kısmı ise çok yakında kurumumuzda göreve başlayacaklar. Ailemize katılan yeni üyelerimize hayırlı olsun diyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum.

 

Kıymetli Meslektaşlarım;

 

Son olarak ise bütçe imkanlarından bahsederek konuşmamı tamamlamak istiyorum. 2020 yılı döner sermaye ve özel sermaye bütçe imkânlarının aziz milletimizin bizlere bir emaneti olduğunu asla unutmadan, en etkin ve en verimli bir şekilde yerinde kullanarak devlet ve milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

Dün olduğu gibi yarın da ülkemiz ormancılığını daha da geliştirerek gelecek kuşaklara “Daha Yeşil Bir Türkiye” bırakmak gayreti ile görevlerimizi hep birlikte hakkıyla yerine getirme kararlığımızı bir kez daha ifade ediyor, 2020 yılı çalışmalarınızda hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi.​

21.02.2020

Paylaş: