Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Prof.Dr. Orhan Kural “Yaşanabilir Bir Dünya İçin El Ele” Konferansında Personellerimizle Buluştu

Orman Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda “Yaşanabilir bir dünya için el ele” kapsamında düzenlenen programda sürdürülebilir çevre bilinci oluşturmak amacıyla kitlesel farkındalıklar yaratan Prof.Dr. Orhan Kural, personellerimizle buluştu.

Program başlangıcında konuşan Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Orhan Kural beyefendiyi kurumda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek “Ormancılar olarak yolu doğadan, ormandan, çevreden geçen herkesle kesişen yolumuz bu sefer de sevgili orman dostumuz Orhan Kural’la kesişti. Bizler kutsal görevimizi sürdürürken bizlere her yönden yoldaş olan, destek olan işlerimizi kolaylaştıran, adları bilinen bilinmeyen pek çok değerli insan var.  İşte bu kahramanlardan biri olan değerli hocamız ekoloji için, sürdürülebilir çevre bilinci oluşturmak ve geliştirmek için verdiği çok yönlü örnek mücadele ile herkesin gönlünü kazanmıştır. Böylesine topluma örnek olabilmiş insanlarımızla çeşitli ortamlarda bir araya gelmek hepimiz için güzel bir fırsattır diye düşünüyorum.” dedi.

Prof. Dr. Orhan Kural ise ülkemize yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Orman Genel Müdürlüğü ve personellerine teşekkür ederek, konferans sunumuna başladı.

Dünyanın birçok ülkesinde “Yaşanabilir bir dünya İçin el ele” düsturuyla çevresel farkındalık konularında konferanslar düzenleyen Sayın Kural, yapmış olduğu sunum ile personellerimiz tarafından ilgiyle izlendi.

27.02.2020

Paylaş: