Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Orköy Kredileri Orman Köylülerini Yüzünü Güldürüyor

​Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2018 yılında Süt koyunculuğu, Süt sığırcılığı, Fenni arıcılık, Seracılık(Muz) ve Kooperatiflere İş makinesi konularında toplam 162 aile ve 2 adet kooperatife 4.835.330 TL kredi verilmiştir. 

2018 yılında Silifke İlçesi S.S. Çamlıbel Tarımsal kalkınma kooperatifi ile Gülnar İlçesi S.S. Köseçobanlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ORKÖY kredi desteği ile verilen iş makinelerinin anahtar teslimi töreni yapıldı.  

Silifke ve Gülnar İlçelerinde yapılan törene Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat, Mersin Orman Bölge Müdürümüz Mahmut Yılmaz, Orköy Şube Müdürü Zafer Kızıl, Silifke Orman İşletme Müdürü Hasan Aslan, Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin, İlçe Kurum Amirleri, İşletme Müdürlüğü personeli ve Kooperatif üyeleri katıldı.

Bölge Müdürü Yılmaz, “2018 yılında 2 kooperatifimize iş makinesi alımı için toplam 986.330 TL ORKÖY kredi desteği sağlanmış olup, bunun 197.266 TL’si hibe olarak verilmiştir. Tüm ormancılık faaliyetlerimiz gibi ORKÖY çalışmalarımız ile Orman köylülerimizi yerinde kalkındırmayı amaçlıyoruz. Orman köylülerimizle hasım değil hısım olma ilkesinden yola çıkarak, kurum olarak kırsal kalkınmanın lokomotifi olmayı sürdürüyoruz. 2019 yılında da ülkemizin gelişmesi için, üretmeye, yatırım yapmaya devam ederek her türlü ormancılık faaliyetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

08.01.2019

Paylaş: