Skip Ribbon Commands
Skip to main content

İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya Başkanlığında "5. Muhtarlar Toplantısı" Gerçekleştirildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında, “İstanbul İli Avrupa Yakası 5.Muhtarlar Toplantısı” Yeşilköy’de gerçekleşti.

Toplantıya; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Bölge Müdürümüz Recep Ateş,  İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul Orman İşletme Müdürümüz Veli Altuntaş, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Avrupa Yakası muhtarları katıldı.
Toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Yerlikaya; bu toplantıda ilgili Kurum Müdürlerinin 2018 yılında yapılan bürokratik hizmetleri muhtarlara sunacağını, muhtarlardan öneri ve görüşlerine dair geri dönüş alınacağını, ayrıca sorunların ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı süreçlerde iş birliği, sevgi dili ve güven faktörlerinin önemine dikkat çekti.
Muhtarlarla buluşmaların sorunları dinleme ve çözümde büyük faydalar sağladığına dikkat çeken Vali Yerlikaya, daha sonra sözü muhtarlara bıraktı.
Toplantıda söz alan muhtarlar, mahalleleriyle ilgili sağlık, orman, çevre ve şehircilik, eğitim, altyapı, emniyet ve asayiş gibi çeşitli konularda şikâyet, talep ve önerilerini dile getirdiler.
Toplantı sonunda İstanbul Valimiz, Bölge Müdürümüz ve İşletme Müdürümüz ile birlikte toplantıya katılım sağlayan Muhtarlarımıza fıstık çamı fidanı dağıttılar.

09.01.2019

Paylaş: