Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Çelik Muğla ve Aydın’da İncelemede Bulundu

Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Çelik beraberinde Ağaçlandırma Daire Başkanı İbrahim Yüzer ile birlikte Muğla ve Aydın’da incelemelerde bulundu. 

Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik ve Ağaçlandırma Daire Başkanı İbrahim Yüzer, Muğla Orman Bölge Müdürlüğünce Aydın İsafakılar mahallesinde yapılan tarımsal teras çalışmasını yerinde inceledi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ziyaretlerinin ardından İncirliova İlçesi İsafakılar mahallesinde geçtiğimiz yıl yapılan çalışma yerinde görüldü.

Yapılan inceleme ve değerlendirmelerde, eğimli tarım arazilerinde yanlış toprak işleme ve bakım yöntemlerinin erozyonu arttırıcı mahiyette olduğu tespit edildi. Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Dursun ve Aydın Orman İşletme Müdürü Yusuf Karartı’nın da bulunduğu arazi incelemesi sonunda Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik, tarımsal seki teras uygulamasının yörede yaygınlaştırılmasının gerek toprağın korunması, gerekse ürün verimliliğin arttırılması konusunda önemli olduğunu söyledi.

07.02.2019

Paylaş: