Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Hizmet İçi Eğitimimiz Bitti

Bölge Müdürlüğümüz 2018 yılı program ve gerçekleşmeleri ile 2019 yılı programları üzerinde, uygulamada karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri, faaliyetlerinin takibi, birimler arası koordinasyonun sağlanması, mevzuatın ve mevzuattaki güncel değişikliklerin anlatılması, bilgi ve deneyimlerin geliştirilmesi ile etkin iletişim konularında Hizmet İçi Eğitim Seminerinin kapanış törenine, Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ve Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları teşrif etmişlerdir. 

Selamlama konuşmasında Bölge Müdürü V. Halil Oflu; “Hizmet içi eğitimin amacını uygun şekilde yapılarak tamamlanmış ve çok verimli geçmiştir. Giresun, Ordu ve Sivas İllerindeki Bölge Müdürlüğünün yoğun ormancılık faaliyetleri vardır, bu faaliyetlere halkın doğrudan hem ekonomik hem de sosyal anlamda katılımı olmaktadır. Bölge Müdürlüğü olarak, 14 Şube Müdürlüğü, 10 Başmühendislik, 10 Orman İşletme Müdürlüğü, 1 Orman Fidanlık Müdürlüğü ve 54 Orman İşletme Şefliği ve diğer Şefliklerle beraber bu eğitim sonrası 2019 yılında da başarılı çalışmalar yapacağız. “ dedi. 

Törene Katılan Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya; “ Sayın Valim bu güzel ilimizde ve güzel insanlarla birlikte olmaktan dolayı mutluluğumu belirtmek isterim. Valimiz programının yoğun olmasına rağmen  aramıza teşrif ettiler kendilerine teşekkür ediyorum. Ülkemizin % 28’i ormanlık alandır. Koruma, kullanma, ağaçlandırma vb. birçok alandaki faaliyetler bakımından Giresun Orman Bölge Müdürlüğü çok yoğun bir bölgemizdir. Ormancılık teşkilatı çok köklü bir teşkilattır. 1917 yılında ilk amenajman planı yapılmıştır. 1972 yılında ilk 5 yıllık kalkınma planlarında Türkiye’de bütün planlarını bitiren ilk kuruluş Orman Genel Müdürlüğüdür. Sayın Valim 2019 yılında 1 milyar dolarlık orman ürünleri ithalatını sıfırlamayı planlamaktayız. Biz bütün ekibimize güveniyoruz ve bu ekiple çok daha başarılı çalışmalar yapacağız. Ağaçlandırma çalışmalarında çok iyi durumdayız. Dünyada orman varlığını artıran 5 ülkeden biri de biziz. Hedefi olmayan insan eksik sayılır. Hedeflerimize gerçekleştireceğimize önce kendimizi ve sonrada çevremizi inandırmalıyız. Ben 2019 yılının tüm teşkilatımıza hayırlı olması ve başarılı geçmesini temenni ediyorum.” dedi. 

Törene katılan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları da konuşmasında; “ Öncelikle sizlerle beraber olmaktan memnuniyetimi belirtmek istiyorum. 2018 yılında canla başla çalışantüm teşkilat mensuplarının ekip çalışmasının sonuçlarını değerlendirmek üzere buradasınız. 2019 yılınında daha başarılı olmasını temenni ediyorum. Başarılı çalışmalarıızdan dolayı hepinizi tebrik ederim. İnşallah hep beraber ülkemizi daha yeşil, daha yaşanır kılacağız. Eğitim çalışmasının hayırlı olmasını diliyor ve umuyorum.” dedi.               

2018 yılı çalışmalarında performans değerlendirmesi sonucu başarılı bulunan İşletme şeflerine  Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Genel Müdür yardımcısı Mustafa Özkaya tarafından “Başarı Belgesi” verildi. Eğitime katılan Yönetici personele katılım belgeleri verildi. 

Vali Harun Sarıfakıoğulları’na Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya tarafından günün anısına, Kurumsal duvar tabağı takdim edildi.

07.02.2019

Paylaş: