Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün Araç Filosu Büyüyor

Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından Vezirköprü orman işletme Müdürlüğümüze 2019 yılında Orman yollarının yapımı, tamir-bakım, Üretim faaliyetleri ile orman yangınlarına müdahalede kullanılmak üzere;  1 adet Greyder,1 adet Traktör,  1 adet sürütücü, 1 adet havai hat ve 5 adet su tankerden oluşan  toplamda 2 milyon değerindeki araçlar düzenlenen törenle  teslim edildi.

2.5 ton su kapasitesine sahip olan su tankerleri yangınlara erken müdahalenin yanı sıra yol sulama, cenaze, ev yangınları, içme ve kullanma suyu nakillerinde destek sağlamak üzere köylere teslim edildi.

Araç parkımıza katılan yeni iş makinaları ile daha da güçlendik. Bize bu makinaların tahsisinde katkıları olan başta Tarım ve Orman Bakanımıza, Orman Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Bu bizim sorumluluğumuzu bir kat daha artırmıştır. 2019 yılı programlarımızı daha da artırarak gerçekleştireceğiz. 

Teslim töreninde konuşan Amasya Orman Bölge Müdür V.Oktay Ayatay;" Makinaların tahsisi ve çalışmalarımızda her daim desteklerinde dolayı Tarım ve Orman Bakanımıza, Orman Genel Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Bölge Müdürlüğümüz 2018 yılı programlarını tüm birimlerinde başarıyla tamamladı. Vezirköprü İşletme Müdürlüğümüz bu başarıda öncü işletmemiz olarak yer almaktadır. Başarılı çalışmalarını yakından takip ediyor, makine parkurlarına  yeni araçlarla takviye yapıyoruz. Ormancılık faaliyetlerindeki dolayı başta müdüre hanım olmak üzere ekibine teşekkür ederiz. Bu araçlar İşletmemize, kooperatiflerimize ve vezirköprü’ye hayırlı olsun.”diyerek konuşmasını tamamladı.

Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak ise “Şeflerimizle birlikte işletmemizi daha da iyi hallere getireceğiz. 2019 yılında da yatırım çalışmalarımız devam edecek Allah’ın izniyle her gün daha iyiye ulaşmak için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından iş makinalarının anahtarları operatörlere teslim edildi.. İş makinelerinin yangın tedbir ve orman üretim yollarının açılmasında kullanılacağı belirtildi.

İşletme Müdürlüğü sosyal ormancılık projelerine devam ediyor

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü 2018 yılı içerisinde gerçekleştirdiği üretim çalışmalarından elde edilen emvalden 37 milyon  gelir elde edildi.

İşletme Müdürlüğü tarafından üretim sahalarında çalışacak olan orman köylülerini Ağaç kesme ve boylama kurslarıyla sertifikalandırarak  üretim sahalarında oluşturulan  istihdam sonucunda 15 milyon 952.545 TL istihkak ödemesi gerçekleştirilerek aile ve bölge ekonomisine katkı sağladı. Bunun yanı sıra ORKÖY kapsamında  süt  sığırcılığı ve süt koyunculuğu kapsamında 55 aileye 1 milyon 465.000 TL kredi verilerek orman köylüsüne ekonomik destek verdi. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğüne verilen 5 adet su tankeri Vezirköprü İlçesi Tatarkale, Yolpınar, Susuz, Karaköy ve Havza’nın Gidirli köylerine verildi.


Devir teslim törenine; Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ,Vezirköprü Belediye Başkanı İ. Sadık Edis, Amasya Bölge Müdür Vekili Oktay Ayatay , OYM Şube Müdürü Engin Keleş, Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Vezirköprü İlçesi Mahalle Muhtarları, vatandaşlar ve Vezirköprü Orman İşletme Personeli katıldılar.

08.02.2019

Paylaş: