Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Orman Yol Ağı Plan Yapımı Toplantısı Yapıldı

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü 2019 yılı yatırım programında bulunan Orman Yol Ağı Plan Yapımı ile ilgili olarak 07 Şubat 2019 tarihinde bölge müdürlüğü sosyal tesislerinde eğitim toplantısı düzenlendi.
Toplantıya programı bulunan Çorum, İskilip, Bafra, Samsun, Almus ve Niksar Orman İşletme Müdürlüklerinden, İşletme Müdürleri ve İşletme Şefleri katıldılar.
Makine ve İkmal Şube Müdürü Murat Çalışgan tarafından verilen eğitimde ; Orman Yol Ağı Planlarının Düzenlenmesine Dair Yönetmelik ve 292 Sayılı Tebliğde belirtilen Orman Yol Ağı Planlarının Düzenlenmesinde Bağlı Kalınacak İlkeler hakkında açıklamalar yapılarak katılımcılara bilgi verildi.. Orman Yol Ağı Plan Yapım işinde ihale süreci, sözleşmenin imzalanmasından ve işin tesliminden itibaren ön onay aşamasına kadar hem yüklenici hem de idaremiz tarafından yapılması gerekenlerle ilgili olarak sunu eşliğinde bilgiler verilerek, plan yapımında karşılaşılan sorunlar ve alınacak önlemler hakkında uyarılarda bulunuldu.
Toplantı, ihale işlerinin bir an önce tamamlanarak çalışmalara başlanılması ve orman yol ağı planlarının yıl sonuna kalmadan Genel Müdürlüğümüze onaya sunulması gerektiği ifade edilerek sona erdi.

08.02.2019

Paylaş: