Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Eğitimi Giresun’da Başladı

Orman Genel Müdürlüğümüz, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 08-10 Şubat 2019 tarihleri arasında planlanan “2018 yılı ile ilgili mali konularda genel bir değerlendirme yapılması, ORBİS ile birlikte  diğer karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerileri, 2019 yılı için nelerin yapılabileceği hususlarının istişare edilmesi” amacıyla 3 günlük eğitim Giresun ilimizde 08.02.2019 tarihinde başlamıştır.

Eğitime Orman Genel Müdür yardımcısı Mustafa Özkaya, Destek hizmetleri Dairesi Başkanı Ersin Turan, Giresun Orman Bölge Müdürü V. Halil Oflu, Bölge Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri ve 28 Orman Bölge Müdürlüğü Mali işler Şube Müdürleri katılmıştır.

Hoş geldiniz konuşması yapan Giresun Orman Bölge Müdürü V. Halil Oflu’yu müteakip Destek hizmetleri Dairesi Başkanı Ersin Turan'ın açılış konuşmasından sonra konuşmalarını yapan Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya; “Bu toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin, orman köylümüzün ve orman ürünleri işleyen sanayi kuruluşlarımızın bizden beklentisi çok. Bu nedenle çok çalışmalı ve çok üretmeliyiz. Katma değer oluşturmalıyız. 2018 yılı bizim için bir aynadır. Destek hizmetleri birimimiz bizim mali danışmanlarımızdır. Sizlere güveniyoruz. İktisadi konularda bizlere sizler yön vereceksiniz. Bizler yeni fikirlere açığız. Hayır derken alternatifini de söylemek lazım. Değişen ve sürekli gelişen dünyaya ayak uydurmak zorundayız. 2018 yılında en çok e-ihale yapan kamu kuruluşu Orman Genel Müdürlüğü olmuştur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu başarı, köklü bir teşkilat olan kurumumuzun, bilimsel ve teknolojik gelişmelere hızlı entegre olduğunun göstergesidir. Kendimizi geliştirmeli ve bilgimizi paylaşmalıyız. Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir. Bu eğitimde bir araya gelerek bilgilerimizi paylaştıkça çoğaltacağız. Kurumumuzun 180. Kuruluşunu çeşitli etkinliklerle kutlayacağımız 2019 yılının ve bu eğitimin, hayırlara vesile olmasını diliyorum.“ dedi.

Eğitim Şube Müdürlerinin sunuları, görüş ve önerileri ile devam etmektedir.

 

08.02.2019

Paylaş: