Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Hava Şartları Ormanların Bakımına Engel Değil

Kış şartlarının ağır geçtiği Ardanuç Orman İşletme Müdürlüğünde ekonominin ihtiyacı olan orman ürünlerinin karşılanması ve orman köylülerinin sosyo – ekonomik kalkındırılmasına yönelik üretim çalışmalarına başlandı.

Üretim çalışması, Bölge Müdür yardımcısı Ali Uzuncan, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Nedim Tuylu, Makine İkmal Şube Müdürü Kemal Çetiner ve İşletme Müdürü Etem Kara ile birlikte kontrol edildi.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Uzuncan “Üretimde piyasanın istekleri doğrultusunda, standardizasyona uygun üretim yapılması, tarım işlerinin asgariye indiği kış aylarında erken üretim ile orman köylüsüne istihdam sağlanması, böcek zararlarından dolayı kuruyan ağaçların ormandan çıkarılması ile ormanların yangına karşı korunduğu, temizlendiği ayrıca üretilen emvallerin ekonomiye sunulması ile yapılan bu üretimin önemi vurgulandı. Ayrıca üreticilere iş sağlığı ve güvenliğinin önemi, alınması gereken önlemler anlatılarak kazasız, başarılı bir üretim sezonu geçirilmesi temennisinde bulundu”.

11.02.2019

Paylaş: