Skip Ribbon Commands
Skip to main content

“Mesleki Yeterlilik” Bilgilendirme Eğitimi

Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Konulu Bilgilendirme Eğitimi hakkında Bölge Müdürlüğümüz Rahmi Demir Toplantı salonunda bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya; Bölge Müdürümüz Okan Kurşun, OR-KOOP Genel Müdürü Erdem Kaplan, OR-KOOP İdari ve Mali İşler Müdürü Mustafa Kemal Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Orman İşletme Müdürleri katıldı.

OR-KOOP Genel Müdürü Erdem Kaplan tarafından Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Konulu bir sunum yapıldı. Erdem Kaplan sunumunda; Türkiye genelindeki orman köylüsünün Mesleki Yeterliliğini ve niteliğini geliştirerek, yaşam standartlarını iyileştirmek, ormancılık sektöründe Avrupa standartlarına uygun üretim yapılmasına katkıda bulunmak amacıyla Mesleki Yeterlilik Belgelendirme konusunun önemini vurguladı. Ayrıca Mevzuatla “Orman Üretim İşçiliği” ve “Orman Yetiştirme ve Bakım İşçiliğinin” Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslekler listesine alınmasıyla belgesi olmayan işçilerin bu işlerde çalıştırılması gelecekte sorumluluk doğuracağından  belgelendirilmesinin gerekliliğini ifade etti.

Bölge Müdürümüz Okan Kurşun; OR-KOOP Genel Müdürü Erdem Kaplan’a Mesleki Yeterlilik Belgelendirme konulu eğitimi hakkındaki katkılarından dolayı teşekkür etti.

12.02.2019

Paylaş: