Skip Ribbon Commands
Skip to main content

180.Kuruluş Yılı Ödülleri Öğrencileri Gururlandırdı

Orman Teşkilatının 180.kuruluş yılı ‘Çocuk etkinlikleri’ kapsamında Adana Orman Bölge Müdürlüğü dâhilindeki Adana ve Osmaniye illerinde yapılan resim ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Adana’daki tören, Orman Fidanlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Törene, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yaylacı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Orman Teşkilatı Çalışanları, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. Açış konuşmasıyla tüm davetlileri ve yarışmada dereceye giren öğrencileri selamlayan Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, 180 yıllık tarihinde pek çok işi başarıyla yürüten orman teşkilatının kendi alanında ülkemizi bölgesindeki lider ülkelerden biri konumuna getirdiğini belirterek ormanların korunması konusunda genç nesillerde farkındalık oluşturulması için bu tür etkinlikler yapıldığını kaydetti. Ayrıca resim ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencileri kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Vali Yardımcısı Mustafa Aydın ise konuşmasında, bu tür etkinliklerle öğrencilerin doğa, orman, ağaç, çevre ve yaşam sevgisinin geliştiğini belirterek resim ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilerin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi, gelecekte daha iyi okullarda daha büyük başarıları göstereceklerine inandığını ifade etti. Aydın, samimi ve sıcak ilgisiyle öğrencilere moral ve motivasyon verdi.

Daha sonra sırayla İlkokul ve Ortaokul kategorisinde resim ödülleri, Lise kategorisinde ise slogan ödülleri başarı sırasına göre öğrencilere dağıtıldı. İlk üç derecenin belirlendiği yarışmalar neticesinde, Seyhan İlçesinde İsmail Hazar İlkokulu 2/D sınıfı öğrencisi Sedef Su Akdeniz ve Karataş İlçesinde Tevfik Ayser Canbolat İmam Hatip Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Zeynep Esma Kakilli resim dalında, Feke İlçesinde Şehit Koray Özel Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencisi Seher Solmuşgül ise slogan dalında birinci oldular. Ödüllerini Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Orman Bölge Müdürü İsmet Erol ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yaylacı’nın elinden alan öğrenciler büyük heyecan ve gururu bir arada yaşayarak günün anısına bol bol fotoğraf çektirdiler.

Osmaniye’deki tören ise Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Şevki İyi, İşletme Müdürü Abdulsamet Doğar, Orman Teşkilatı Çalışanları, Öğretmenler ve Öğrenciler ile Veliler katıldı. Orman sevgisi ve sürdürülebilirliği konularına vurgu yapılan tören yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle son buldu.     

16.05.2019

Paylaş: