Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü TORSEB’te

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Orman Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen TORSEB ‘Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması”  Genel Müdürlüğümüz ev sahipliğinde, 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında devam edecek olan fuara, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcılarımız, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız,  Bölge Müdürümüz Okan Kurşun ve diğer Orman Bölge Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanımı Dr. Sayın Bekir Pakdemirli, orman sektörünün bütün paydaşlarının bir araya geldiği bu buluşmanın ormancılık sektörünün ekonomik ve sosyal kapasitesinin artırılması, ticari bir ivmeyle dinamizm kazanması, sektörün taleplerinin alınması, sorunlarının tespit edilmesi ve birlikte çözümler üretilmesi için oldukça önemli olduğunu belirtti.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğümüz de, Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesi içinde diğer Orman Bölge Müdürlükleri ile birlikte yerini aldı. Sakarya ve Kocaeli İllerinde gerçekleştirdiğimiz ormancılık çalışmalarını anlatan ve tanıtan görsel materyaller ile Genel Müdürlüğümüzde vizyon oluşturan projelerden bir stant oluşturulmuştur. Standımızda Melen Bal Suyu projesinin prototipi, minyaflora projesi tanıtım alanı ile reçine üretimi tanıtımı, Türkiye’nin ilk fidan borsası tanıtımı ve Bölge Müdürlüğümüzce üretilen süs bitkileri sergilendi.   

Standımızı Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ve eski Genel Müdürlerimizden ve TBMM 24 ve 25. Dönem Milletvekili Osman Kahveci ziyaret etti. Ziyarette Bölge Müdürümüz Okan Kurşun tarafından standımızda bulunan tanıtım alanları ve özelikle Melen Bal Suyu projesi hakkında bilgiler verildi.

13.06.2019

Paylaş: