Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi 12. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı Yapıldı

 

Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi 12. Proje Yönlendirme Komitesi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Dinçer başkanlığında, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, OGM, DSİ ve ÇEM Genel Müdürü M.Mustafa Gözükara, Daire başkanları, Hazine Müsteşarlığı, Kalkınma ve Tarım Bakanlığı odak noktaları ile projenin finansör kuruluşu olan JİCA’nın Türkiye Ofisi Şefi Yasuhi Takehiro ve beraberindeki temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, yakın tarihte yapmış oldukları saha ziyaretinde projenin başarısını daha yakından görebildiklerini belirterek memnuniyetlerini dile getirdi.

JICA Türkiye Ofisi Şefi Yasuhi Takehiro konuşmasında Projenin sürdürülebilirliği ve proje sonrası incelemelerde işbirliğinin önemine ve proje bütçesinden kalan miktarın en iyi şekilde kullanılmasının gerekliliğine değindikten sonra projenin gidişatından çok memnun olduklarını belirtti.

Toplantıda; Uygulayıcı kuruluşların 2017 yılında gerçekleştirdikleri faaliyetler, 2018 faaliyetleri ve bütçe dağılımları, 2018 yılında düzenlenen çalıştayda alınan kararların gözden geçirilmesi gibi konular gündeme geldi.


Toplantını son bölümünde ise Proje ile ilgili değerlendirmeler ele alındı. 

17.04.2018

Paylaş: