Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Genel Müdürümüz Kızılcahamam Işıkdağı Orman Yangın Gözetleme Kulesini Ziyaret Etti

 

​Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey Ankara Orman Bölge Müdürlüğü Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğünde Işıkdağı Orman yangın gözetleme kulesini ve ilk müdahale ekiplerini ziyaret etti.

Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey; “Bu bölgede çalışan yangın ekiplerinin büyük oranda yerel halktan olması orman yangınları açısından bizlere avantaj sağlamaktadır. Bu yıl yangın işçilerimizin çalışma süresi 9 ay 29 güne çıkarılmış bulunmaktadır. Bu bizlerin orman yangınları ile mücadelede elimizi rahatlatmaktadır. Orman yangınları ile mücadelede gözetleme kulelerimize büyük görevler düşmektedir. Ben bu zor şartlarda çalışan personelimize ve tüm teşkilatımıza yangınsız bir sezon diliyorum’’ dedi.

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğünde bulunan 2 adet yangın gözetleme kulesinden;  Işıkdağı Orman Yangını gözetleme kulesi Güvem Şefliğinde 2030 rakımlı tepede bulunmakta olup, yangın gözetleme personeli tarafından 24 saat hizmet vermektir. Aynı zamanda bu kulede bulunan yüksek çözünürlüklü kamera tarafından Kızılcahamam, Çerkeş ve Çamlıdere işletmelerinin ormanlık alanlarının büyük bir kısmının görüntüleri anlık olarak merkeze aktarılmaktadır.​

17.06.2018

Paylaş: