Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

“17 Haziran Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü” kutlandı

Çölleşme tehlikesine karşı kamuoyunun dikkatini çekmek, bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak maksadıyla her yıl değişik etkinliklerle kutlanan “17 Haziran Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü” Genel Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Programa; Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif ÖZKALDI, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer BENLİ, Orman ve Su İşleri Müsteşar Yardımcımız Hüseyin DİNÇER, Genel Müdürümüz Bekir KARACABEY, ÇEM Genel Müdürü M. Mustafa GÖZÜKARA, DSİ Genel Müdürü Murat ACU, ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali KINACI, sivil toplum örgütleri, Genel Müdürlüğümüz ve Bakanlığımıza bağlı kurum personeli katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif ÖZKALDI konuşmalarında; “Ülkemiz, tabii kaynakların korunmasına, bugünkü ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını dikkate alarak sürdürülebilir şekilde yönetilmesine büyük önem vermektedir. Son 15 yılda 5 milyon hektar alanda çalışarak 4 milyar adet fidanı toprakla buluşturduk. Türkiye çölleşme ile mücadele çalışmalarına büyük bir ivme ile devam etmektedir” dedi.

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü M. Mustafa GÖZÜKARA’da konuşmalarında 23 yıl önce, BM Kurulu tarafından, dünyadaki çölleşme, arazi tahribatı ve kuraklıkla ilgili farkındalığı arttırmak ve mücadele etmek için, çalışmalarına katkıda bulunulduğu, diğer taraftan, Türkiye’nin bilgi ve deneyimi kullanılarak, özellikle Afrika ülkelerine gerekli maddi ve teknik destek sağlandığını belirti.

Resim, kompozisyon ve afiş yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Program sonunda sergi açılışı gerçekleştirilerek katılımcılara minyatür kaktüsler dağıtıldı.

20.06.2018

Paylaş: