Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Pakistan Ormancılık Heyeti Genel Müdürlüğümüzde

Pakistan İklim Değişikliği Bakanlığınca, Küresel Çevre Fonu (GEF) destekli, Uluslararası Doğa Koruma Birliği (IUCN) Pakistan Ofisi işbirliğinde yürütülen “Sürdürülebilir Orman Yönetimi Projesi (SFM) ” kapsamında 20-28 Haziran 2018 tarihleri arasında 16 kişilik bir heyet “Sürdürülebilir Orman Yönetimi, Orman Yangınları Kontrol Sistemleri ve Milli Parklar” konularında Ülkemize bir dizi ziyaret gerçekleştirmektedirler.

21 Haziran 2018 Perşembe günü Genel Müdürlüğümüzü ziyaret eden heyet; Genel Müdür Yardımcımız Sayın Dr. Ahmet İPEK Başkanlığında karşılıklı bilgi alış verişinde bulundular.

Genel Müdür Yardımcımız Dr. Ahmet İPEK konuşmasında, “Dost ve kardeş ülke Pakistan heyetini burada görmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, geçen yıl imzalanan ormancılık anlaşmasıyla iki ülke orman teşkilatı olarak ilişkilerimizin arttırılmasını hedeflediklerini” ifade etmiştir.

Pakistan heyeti adına söz alan Proje Yöneticisi Mohammad Ayaz KHAN “Bu ziyaret ile ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan orman yangınları konusunda hem eğitim hem de teknoloji transferi hususunda Türk ormancılığının tecrübelerini görmek için burada olduklarını” belirtmiştir.

Toplantı ardından; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile OGM Yangın Harekât Merkezini ziyaret eden heyete birim faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

Sonrasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcımız Sayın Hüseyin DİNÇER ve Pakistan Heyetinin de iştirakleriyle Ankara Armada Alışveriş Merkezinde “Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü” kapsamında “Toprağa Yatırım, Geleceğe Yatırım” konulu eserlerin sergilendiği resim, kompozisyon ve afiş sergisi açılışı gerçekleştirilmiş ve halkımıza minyatür kaktüsler dağıtılmıştır.

 

22.06.2018

Paylaş: