Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Başbakanlık Hatıra Ormanı Oluşturuldu

​Atatürk Orman Çiftliği içerisinde oluşturulan Başbakanlık Hatıra Ormanı fidan dikim törenine Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Başbakanlık Müsteşarı ve Müsteşar Yardımcıları, Orman ve Su İşleri Müsteşarımız Akif Özkaldı, Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey, Orman Genel Müdür Yardımcılarımız ve bürokratlar katıldı.
Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım konuşmasında; Orman varlığını artıran nadir ülkelerden bir tanesiyiz. 4 milyar fidanın toprakla buluşturduk. Bakanlığım sırasında özellikle bu bölünmüş yolların etrafı, refüjlerin ağaçlandırıldık. Orman varlığını artırma, fidan dikme işini çok önemsedik. Bakanımız da bunu aynı şekilde hep uygulamaya koydu. Bir açıklamasında 'Şu kadar fidan diktik' deyince, 'Yok bu kadar dikilmemiştir' diye bize itirazlar gelmişti. Ben de inanmayan saysın demiştim. 4 milyar fidan, ömrünüz geçer, saymakla bitiremezsiniz. Bunlar önemli hizmetler. Şimdi artık dikili bir ağacımız olsun diye buradayız." dedi.
Başbakanımız  Sayın Binali Yıldırım, Başbakanlık Hatıra Ormanı'nın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu konuşmasında; Ağaçlandırma konusunda dünyada ilk üçe giren büyük bir seferberliğe imza attık, "Geçen sene 375 dev eseri açarken, Sayın Cumhurbaşkanımız 4 milyarıncı fidanı Edirne'de toprakla buluşturdu. Dünyada orman varlığı azalırken Türkiye'de orman varlığı artıyor. Özellikle son 13-14 yılda 15 milyon dekar orman varlığı arttı.” dedi. 

08.07.2018

Paylaş: