Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bakanımız ve Genel Müdürümüz Eskişehir de İncelenmelerde Bulundu

 
​Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Prof. Dr. Nabi Avcı, Prof. Dr. Emine Nur Günay, Vali Özdemir Çakacak ve Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, ; Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Fidanlık Müdürlüğü, Araştırma Enstitüsü, Biyoenerji Üretim Tesisi ve Kayaç Parkında incelemelerde bulunuldu.

Tarım ve Orman Bakanımız, Biyoenerji üretim tesisi hakkında yetkililerden bilgi aldı ve Biyoyakıt konusunda kendisinin de çalışmaları olduğunu söyledi. Bu sistemin orman köylerinde yaşayanların ısınması amacıyla denenmesi talimatını verdi. Tesiste; orman atıkları değerlendirilerek, atıkların çürümesi ile ısı ve metan gazı elde edilecek ve Tesis 18 ay boyunca 65 derece sıcak su verecek. Çürüyen atıklar gübre olarak değerlendirilecek.

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli; Orman Toprak ve Ekoloji Araştırmaları Enstitüsünde; yapılan toprak ve su analizlerinin yapım aşamaları hakkında bilgi aldı.

Kayaç Parkında incelemelerde bulunan Sayın Bakanımız, parkın tanıtımı ve öğrencilerin hizmetine sunulması için talimat verdi. Parkta kütle şeklinde 81 ilden gelen 81 kaya ve maden bloğu bulunuyor.

Fidan üretim çalışmaları incelendi. 
 

13.09.2018

Paylaş: