Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli Okul Bahçesine Hatıra Fidanı Dikti

 

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli, tarım ve orman sektörü temsilcileriyle buluştuktan sonra Adana Tarım Lisesi’ ni ziyaret etti. Ziyarette, “Okullar Hayat Olsun” projesi dâhilinde bahçe düzenlemesi Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan okulda, günün anısına son fidanları öğrencilerle birlikte dikti.

Öğrencilere hitap eden Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, “Sizler de bu fidanlar gibi geleceğimizin fidanlarısınız, vatanımızın geleceği de sizlere emanet, 2023 hedefimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 7 milyar fidanı toprakla buluşturmak, tarım liseleri üstlendiği önemli işlevi ile stratejik bir öneme sahip, bu liselerde eğitim gören öğrencileri destekleme programı hazırlıyoruz, bizler sizlere, sizlerde 2040’lı 2050 ‘li yıllara daha yeşil ve yaşanabilir bir gelecek bırakmak için hep birlikte gayret etmeliyiz.” dedi.

Daha sonra fidan dikim alanına geçen Bakanımız, öğrencilerle birlikte son fidanları toprakla buluşturarak ilk can suyunu verdi. Kurulan stantlarda fidan ve çeşitli hediyelerin dağıtıldığı etkinlikte Bakanımız Pakdemirli, öğrenci ve konuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

30.10.2018

Paylaş: