Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli Adana’ da

 

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli Adana’da tarım ve orman sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Sektör temsilcilerinin taleplerini dinleyen Pakdemirli, dile getirilen talep ve sorunlara dair tek tek açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı öncesi Adana Orman Bölge Müdürlüğünün de dahil olduğu kurum stantlarını gezen Bekir Pakdemirli, her stantta sergilenen ürünleri ilgiyle inceleyerek görevlilerden bilgiler aldı. Orman Bölge Müdürlüğü standında fidan dağıtımına da eşlik etti.

Bakan Pakdemirli toplantıda, Edirne'den Kars'a kadar dolaşmaya başladıklarını belirterek ilkbahara kadar da tüm illeri ziyaret edeceklerini söyledi. Daha önce tarım ve ormanın ayrı yönetildiğini, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçildikten sonra toprak ve suyun birleşmesinin gerçekleştiğini de sözlerine ekledi. Son 16 yılda Adana’ya sektörel bazda yapılan yatırımları ve sağlanan iş imkânlarını da rakamlarla ifade eden Pakdemirli, havza bazlı yönetime geçiş hazırlıklarından bahsederek sektöre getireceği büyük değerlere dikkat çekti.

30.10.2018

Paylaş: