Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Fidanlar Fidanlarla Büyüyecek

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Haydar Aliyev Ormanında gerçekleştirilen “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” fidan dikim etkinliği yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli konuşmasında “Tarımı, doğayı ve ağacı değerli kılmak hepimiz için bir görevdir. 10 milyon öğrenci için fidan projesi 81 ilimizde fidanlarımız eş zamanlı olarak toprakla buluşuyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız’ dan aldığımız destekle ağaçlandırma çalışmalarında önemli adımlar attık. Dünyadaki orman varlığı azalırken Türkiye’ deki orman varlığını artırdık. Orman köylüsü vatandaşlarımızın ceviz, badem, antepfıstığı, zeytin gibi gelir getirici türlerde yapacakları özel ağaçlandırma çalışmalarını destekliyoruz. Son yıllarda sosyal ormancılık konusuna ağırlık vererek vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı kamusal ağaçlandırmalarda çalışmalar gerçekleştirdik.” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ”Geleceğimiz adına son yılarda önemli bulduğum bu projeye öncülük eden Tarım ve Orman Bakanlığımızı ile Mili Eğitim Bakanlığımızı tebrik ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu merasimle tüm ilkokul ve ortaokuldaki öğrencilerimizin katılımıyla ülke genelinde yeni bir fidan dikim seferberliği başlatıyoruz. Bu iki Bakanlığımızın koordinasyonuyla hayata geçirilen bu proje sayesinde 81 vilayetimizin tamamında 10 milyon fidan okul çağındaki evlatlarımız adına toprakla buluşuyor. Böylece her öğrencimizin kendi adına bir fidanı olması sağlanıyor.

“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” bu projenin evlatlarımıza daha güzel daha huzurlu Türkiye bırakma mücadelemize katkı sağlayacağına inanıyorum. Projede görev alacak tüm Bakanlıklarımıza, Kurumlarımıza öğretmen ve öğrencilerimize şimdiden şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

07.11.2018

Paylaş: