Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bosna Hersek Federasyonu Ormancılar Birliğinden Teknik Heyet Ziyareti

Bosna  Hersek  Federasyonu  Ormancılar  Birliği  ile Orman Genel Müdürlüğü arasında  2010  yılında  imzalanan Ormancılık  İşbirliği Mutabakat Zaptı kapsamında; 2018 yılında Bosna’da kurulan faydalı böcek üretim laboratuvarıyla ilgili üniversite ve ormancılık kurumlarında çalışmalarda bulunan 6 kişilik teknik personel İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne çalışma ziyaretinde bulundu. 
Saraybosna Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mirza Dautbasic başkanlığında Genel Müdürlüğümüzü ziyaret eden Bosna - Hersek Heyeti  İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nde "Çam Kese Böceği ile Biyolojik Mücadele Yöntemleri ve Faydalı Böcek Üretim Çalışmaları" konusundaki seminere katıldı. Heyete Genel Müdürlüğümüzün Orman Zararlıları ile Mücadele Daire Başkanlığından uzmanlar Orman Zararlılarıyla Mücadele konusunda Genel Müdürlüğümüzde yapılan çalışmaları anlattı.
1 Nisan 2019 tarihinden İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne gelen konuk heyet ilk olarak İzmir Orman Bölge Müdür Vekili Mehmet Erol’u makamında ziyaret ettiler. İzmir Orman Bölge Müdür Vekili Mehmet Erol, Bosna  Hersek  Federasyonu  Ormancılar  Birliği ile iş birliği içinde olmaktan onur ve mutluluk duyduklarını belirtti. Orman mühendisliğinin uluslararası bir meslek olduğunu,  tüm dünya ormanlarının insanlığın ortak varlığı olduğunu söyledi.  Bosna Hersekli Meslektaşları ile her zaman ekibi ile birlikte her türlü bilgi ve veri paylaşımına açık olduklarını bu amaçla İzmir Orman Bölge Müdürlüğü faaliyet alanları içinde 5 günlük bir teknik gezi programı hazırladıklarını sözlerine ekledi.
Bosna Hersek Konuk Heyeti Başkanı Sarayevo Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mirza Dautbasic de İzmir Orman Bölge Müdürü Vekili Mehmet Erol’a kendilerine gösterilen destek ve ilgiden dolayı teşekkür ederek iki ülke ormancılığı adına oldukça verimli bir ziyaret olacağına inandıklarını belirtti.

02.04.2019

Paylaş: