Skip Ribbon Commands
Skip to main content

“Avrupa Günü” etkinlikleri kapsamında fidan dikildi

“9 Mayıs Avrupa Günü” kutlamaları vesilesiyle Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bakanlığımız işbirliğinde Genel Müdürlüğümüz’ün ev sahipliğinde  12 Mayıs 2019 tarihinde Ankara, Yenimahalle Haydar Aliyev Ormanında “Avrupa Ormanı Fidan" dikim töreni düzenlendi. Bu törene Ankara da bulunan Büyükelçilik mensupları katılım sağladı.

Açılış öncesi Genel Müdür Yardımcımız  Şahin Aybal, TRT Haber’e günün anısına ropörtaj verdi.

Orman Genel Müdür Yardımcımız  Şahin Aybal konuşmasında “2023 yılına kadar orman varlığımızı ülke karasal alanının %30 ‘una çıkartmak amacıyla durmadan çalışıyoruz. Bu amaçla son 16 yılda  5.3 milyon hektar alanda 4 milyar 300 milyon fidanı toprakla buluşturduk” dedi .

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) adına, Orta Asya Alt Bölgesel Koordinatörü, FAO Türkiye Temsilcisi, Viorel Gutu, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu adına  Başkan Yardımcısı, Elçi Müsteşar Gabriel Munuera VINALS ve Dış İşleri Bakanlığımız adına AB Dairesi Başkanlığı, Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan konuşma yaptı.  

Tören alanında katılımcılar ile  Büyükelçilik mensuplarıyla fidan dikimleri gerçekleştirildi. ​

13.05.2019

Paylaş: