Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Sakarya’da Gençlik Şöleni Coşku ile Kutlandı.

​Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde düzenlenen “I. Uluslararası Gençlik Şöleni” yoğun bir katılım ile coşkulu bir şekilde gerçekleşti. 

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in katılımları ve Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Çelik’in ev sahipliğinde gerçekleşen Uluslararası Silvikültür Gençlik Şöleni renkli görüntülere sahne oldu.

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl Uluslararası düzeye taşınan şölene Genel Müdürlüğümüzce davet edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna - Hersek, Ukrayna, Özbekistan ve Gürcistan ormancıları da katılım sağladılar.

Ormanlarımızın sürdürülebilirliği açısından en önemli silvikültürel faaliyetlerden biri yaşlı ve idare müddetini doldurmuş ormanların gençleştirilmesi çalışmalarıdır. 

“I. Uluslararası Gençlik Şöleni” ile bu silvikültürel çalışmaları kamuoyuna tanıtmak, silvikültürel çalışmalara ilgiyi arttırmak, eğitim ve paylaşım ortamı oluşturmak, gençleştirme çalışmalarını yürüten Orman İşletme Şeflerinin yaptığı çalışmaları ve elde ettikleri gençlikleri değerlendirip başarılı gençlikler elde eden personeli ödüllendirerek motivasyonu arttırmak amaçlanmıştı.

Büyük coşku ve yoğun katılım ile gerçekleşen şölenin önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı organizasyonlarla devam ettirilmesi temennileri ile program son buldu.

26.09.2019

Paylaş: