Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Uygulama Sınavı Hazırlıkları Başladı.

 

​Kurumumuzca istihdam edileceği ilan edilen Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memuru kadrolarına yönelik yapılacak olan uygulamalı sınav ile ilgili Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi’nde toplantı yapıldı.

29.09.2019 tarihinde Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Özkaya Başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Personel Daire Başkanı Hüdaverdi Şen, OZM Daire Başkanı Fatih Ülküdür ile Adana, Mersin, Antalya, Muğla ve İzmir Bölge Müdürlüğü’nden yetkililer katıldı.

Toplantı sonunda yapılan değerlendirmelere göre; Orman Mühendislerine yapılacak olan uygulamalı sınav için 4 adet komisyon, Orman Muhafaza Memurlarına yapılacak olan uygulamalı sınav için ise 10 adet komisyon oluşturulacak. Yine Orman Mühendisleri uygulamalı sınav süresinin 35 gün, Orman Muhafaza Memurları uygulamalı sınav süresinin ise 25 gün süreceği öngörüldü.

Ayrıca Orman Muhafaza Memurları için hazırlanacak fiziki yeterlilik parkurlarının tüm komisyonlarda aynı standartlarda olması için Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesi Spor Tesisleri Müdürlüğü ile işbirliği yapılması kararı alındı.

Uygulamalı sınavların yapılacağı merkezler ile adayların sınava gireceği tarihler ise Genel Müdürlüğümüz web sitesi ile sosyal medya hesaplarından ayrıca duyurulacak.

Uygulama Sınavı fiziki yeterlilik parkurunun standartlarıyla ilgili detaylı bilgi haberimizin ek kısmında yer alan videoda yer almaktadır. Sınavlara katılacak olan tüm katılımcılara şimdiden başarılar dileriz.

 

02.10.2019

Paylaş: