Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Geleceğe Nefes Seferberliğine Büyük İlgi

​Orman varlığını artırma konusunda dünyaya örnek pek çok başarıya imza atan Türkiye, şimdi de ağaçlandırma ve orman varlığı konusunda toplumsal bilinci artırmak üzere yine dünyaya örnek olacak büyük bir seferberliği başlattı.

Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe nefes’ adını verdik.11 Kasım 2019’da saat 11:11’de Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidanı toprakla buluşturuyoruz.

Geleceğe Nefes projemize tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan tüm vatandaşlarımız fidan bağışlayabiliyor. Bağış yapmak isteyenlerin dışında, www.gelecegenefes.com adresindeki site üzerinden her vatandaşımız Türkiye’nin istediği bölgesinde dikilecek fidanlara kendi ve aile bireylerinin isimlerini verebiliyor.

Biliyoruz ki sizlerin elleri ile toprakta can bulacak olan fidanlar, gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılar için nefes olacak. Çocuklarımız, torunlarımız, onların çocukları bugün dikeceğiniz fidanlar, geleceğin ağaçları, ormanları sayesinde çok daha yeşil bir Türkiye’de ciğerlerini doldura doldura nefes alabilecekler.

Geleceğe Nefes projemize tüm Türkiye sahip çıktı. Ülkemizin bugün de yarın da daha yeşil, daha yaşanılabilir bir ülke olması için gün bugün. Ailenizi, arkadaşlarınızı, komşularınızı alın, 11 Kasım’da saat 11:11’de bu bereketli topraklara siz de birer fidan dikin. Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en değerli miras, bugün dikeceğimiz o fidanlar olacak.

 

02.11.2019

Paylaş: