Skip Ribbon Commands
Skip to main content

81 İlimiz Tek Yürek Halinde “Geleceğe Nefes” Oldu

 

Geleceğe miras seferberliği kapsamında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da vurduğu ilk kazma ile 81 ilde eş zamanlı olarak fidanlar toprakla buluşturuldu. “Bugün Fidan, Yarın Nefes” seferberliğinde saat 11:11’de, 2023 noktada 11 milyon fidanı buluşturmak amacıyla bir araya gelen 7’den 77’ye herkes tek yürek halinde “Geleceğe Nefes” oldu.

“Daha Yeşil Bir Türkiye” sevdasıyla tüm yurtta başlattığımız seferberlik kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız, 5 ilimize canlı bağlantılar yaparak eş zamanlı olarak seferberliği yakından takip etti. Şırnak'ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sinop'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aksaray'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Antalya’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Konya'da ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile fidanlar toprakla buluştu.

11 Kasım fidan dikim seferberliğinin başlatıldığı ilk andan itibaren sanatçılarımızdan sporcularımıza, çiftçilerimizden esnaflarımıza kadar ülkemizin dört bir tarafından kampanyaya destekler gelmiş, 13 milyonun üzerinde fidan vatandaşlarımız tarafından sahiplenilmişti.

81 ilimizde ağaçlandırma etkinlik alanlarındaki katılımcı yoğunluğu ise kamu kurumlarımız ve vatandaşlarımız tarafından yeşile verilen önemi bir kez daha ispat etmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilen 11 Kasım tarihinin ilkine olan aşırı ilgiden ötürü tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunar, sizlerden aldığımız destekler ile 180 yıldır olduğu gibi bundan sonrada “Daha Yeşil Bir Türkiye” sevdasıyla durmaksızın çalışacağımızın bilinmesini isteriz. 

12.11.2019

Paylaş: