Skip Ribbon Commands
Skip to main content

III. Tarım Şûrası Sona Erdi

 

17 Temmuz'da tanıtım toplantısı yapılan ve sektörün tüm paydaşları ile 'Ortak Akıl' oluşturmak amacıyla önerilerin alındığı ve 21 çalışma grubunun 4 aylık çalışması sonrası yoğun katılım ile başlayan III. Tarım Orman Şûrası sona erdi. 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, III. Türkiye Tarım ve Orman Şûrası’nın kapanış programında yaptığı konuşmada, “Milletimizin gıda güvenliğini garanti altına almak, her ülke gibi Türkiye için de, bir milli güvenlik meselesi haline gelmiştir. Temel tarım ürünlerinde dışa bağımlı olmak en az savunma sanayiinde dışa bağımlılık kadar tehlikelidir” dedi.

Tarım ve hayvancılıkta bu adımlar atılırken, ormanların da asla ihmal edilmediğinin altını çizen Sayın Erdoğan, ülkenin orman alanını ve ağaç servetini çoğaltmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek ve çevreyi korumak için ciddi yatırımlar yapıldığını belirtti. Ayrıca tüm Türkiye’de 11. ayın 11'inde, saat 11.11'de, 11 milyon fidanın dikildiğini ve önümüzdeki yıllarda da bunun bu şekilde devam edeceğini ifade etti.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 15 yıl aradan sonra "ortak akıl buluşması" temasıyla düzenlenen şûra boyunca Türk tarımı ve ormancılığı ile ilgili son derece verimli, kapsamlı tartışmalar yapıldığını, sektörün tüm paydaşlarının görüşlerini, eleştirilerini ve geleceğe dair önerilerini özgür bir şekilde ifade imkânı bulduğunu bildirerek, şûra’nın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

22.11.2019

Paylaş: