Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Genel Müdürümüz Karacabey; "Tüm İnsanlık İçin Çalışıyoruz"

 

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ve beraberindeki heyet, 25-27 Kasım 2019 tarihlerinde Fransa’nın Paris kentinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantı gündeminde ağaçlandırma ve erozyon faaliyetleri kapsamında AFD-ONF ve OGM arasında imzalanan anlaşmalar yer aldı.

AFD’nin Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya Direktörü Rémi Genevey yapmış olduğu açılış konuşmasında, Türk heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu, Türkiye’nin AFD için önemli bir ülke olduğunu ve kısa zamanda çok yol kat ettiklerini vurguladı.

AFD’nin Ekolojik ve Natural Kaynaklar Direktörü Gilles Kleitz ise OGM ile çok önemli bir işbirliği içerisinde olduklarını, böylesine köklü bir kurumla çalışmanın çok önemli olduğunu ve bu işbirliği faaliyetinin daha yüksek seviyelere çıkarılması gerektiğini ifade etti.

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey yapmış olduğu konuşmasında ülkemizdeki ormancılık faaliyetlerinin başarısını vurgulayarak, OGM ve AFD-ONF arasında yapılan bu işbirliği faaliyetini çok önemli bulduğunu ve bu işbirliği sayesinde 2013 yılından beri çok başarılı çalışmaların gerçekleştirildiğini ifade etti. Ayrıca yapılan iş birliği çalışmalarını yalnızca iki ülke arasında değil, tüm insanlık için ortak bir çaba olarak gördüğünü dile getirdi.

Toplantıda iş birliği ile yürütülen 12 faaliyet bileşeninin değerlendirilmesi, gelecekteki adımlar ve bütçe harcamalarının güncellenmesi konuları görüşüldü.

Genel Müdürümüz Karacabey ONF Genel Müdürü Jean-Marie Aurand’ı ziyaret ederek iş birliği konularında değerlendirmelerde bulunmasının ardından Türkiye Paris Büyük Elçisi İsmail Hakkı Musa’ya da bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Söz konusu program düzenlenen Arazi Programı ile sona erdi. 

29.11.2019

Paylaş: