Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Sayın Bakanımız Antalya Yangın Eğitim Merkezinin Açılışına Katıldı


​Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü tesisleri içerisinde yapımı tamamlanan Yangın Eğitim Merkezi açılışı ve yapılacak olan yeni cami inşaatının temel atma törenine katıldı.

Tören açılışında konuşan Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, “Bugün sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Orman teşkilatımız 180 yıllık güzide bir teşkilat olup, ülkemizin çok başarılı, iş ahlakı olan ve çok disiplinli kurumlarından biridir. Ülkemi ise Orman teşkilatımız sayesinde Dünya’da orman varlığını sürekli artıran nadir ülkelerden biri durumundadır. 

Bir yandan orman varlığımızı artırırken diğer yandan da orman yangınları ile mücadele açısından eğitim çalışmalarını daha da arttırmamız gerekiyor. Ben ilk göreve başladığımdan bu yana Akdeniz Yangınlarla Mücadele Birliğini kuralım dedim. Bununda çalışmasını yaparak bir an evvel hayata geçirilmesi lazım. Çünkü yangın tüm milletlerin başına bir bela ve yangınlarda ortak mücadele gerekiyor. Bilgi, beceri ve donanım ile teknik kabiliyetlerimizi de birleştirmemiz gerekiyor. 

Orman teşkilatı olarak dün olduğu gibi bugünde yarında hep daha iyisini mutlaka araştırıyor olacağız. Geçen yıl yangınlarda gece uçuşlarını, insansız hava araçlarını, drone ve termal kameralı denedik. Önümüzdeki günlerde yine bir uçağı deneyeceğiz. Yine geçtiğimiz günlerde Genel Müdürümüz Japonya’ya gitti ve oradaki yangın uçaklarını test etti. Önümüzdeki günlerde ise Rus heyeti gelecek ve Rus uçakları alımına dair bazı görüşmelerimiz olacak. Yani her gün bir önceki günden daha iyi olma mecburiyetimiz var. Bir ağaç daha az yansın, bir ağaç daha fazla dikelim ve evlatlarımız daha yeşil bir Türkiye’de yaşasın diye her günü bir önceki günden çok daha iyi geçirmemiz gerekiyor. Bu vesile ile bugün açılışını yapmış olduğumuz hem Yangın Eğitim Merkezimizin hem de tesis içerisindeki ahşap mimariye örnek teşkil edecek olan camimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.
 

07.01.2020

Paylaş: