Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Çilek Tadında ORKÖY Desteklerimiz Devam Ediyor


​Genel Müdürlüğümüz tarafından ORKÖY kapsamında yüzde yirmisi hibe olmak üzere verilen krediler ile orman köylülerimize sosyal ve ekonomik anlamda destek sağlanmaktadır. ORKÖY kapsamında sağlanan desteklerden biri de 2019 yılında Sakarya ilimizde gerçekleşmiştir.

Bu kapsamda Sakarya ilimizin Pamukova ilçesindeki 3 köyümüzde havza bazlı bir çalışma ile çilek yetiştiriciliği hayata geçirilmiş olup, proje kapsamında 51 haneye kredi hibe desteği verilmiştir. Yine 2019 yılında ilk defa uygulanan orman emvali üretimi yapan köylülerimize mekanizasyon çalışmalarında destek olabilmek amacı ile Traktör ve Tomruk Çekme Vinci (Tambur) kredi-hibe desteği sağlanmış olup, orman köylülerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Ayrıca Sakarya Orman Bölge Müdürlüğümüz tarafından 2019 yılı programları çerçevesinde; Süt Sığırcılığı, Besi Sığırcılığı, Süt Koyunculuğu, Fenni Arıcılık, Dış Cephe Mantolama ve Kalorifer Tesisatlı Sobalı Mantolama projelerinde 313 aileye toplam 6.111.000,00 TL kredi-hibe desteği gerçekleştirilmiştir.

Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın refah seviyesini arttırmak, yakacak odun kullanımını azaltmak ve istihdama yönelik gelir getirici uygulamalar amacı ile gerçekleştirilen ORKÖY çalışmaları 2020 yılında da kesintisiz olarak devam edecektir. 

13.01.2020

Paylaş: