Skip Ribbon Commands
Skip to main content

İş Başı Eğitimlerini Alan Ateş Savaşçıları Yangınla Savaşmaya Hazır!

Genel Müdürlüğümüz birimlerinde orman yangınlarıyla mücadelede görev yapan yangın söndürme ekipleri her yıl eğitimlerden geçiriliyor. Orman Bölge Müdürlüklerimiz tarafından düzenlenen iş başı eğitimlerinde; araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerinin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu ve yangına müdahale şekilleri gibi konularda bilgiler tazeleniyor.

 

İş başı eğitimlerinden biri de orman yangınları açısından birinci derece hassas bölgelerden olan Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde düzenlendi. Yangın söndürme çalışmalarında görev yapan teknik personel ve yangın işçilerinin katıldığı eğitimde, teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitim de yapıldı.

 

Muğla ve Yılanlı Orman İşletme Müdürlüklerinde düzenlenen uygulamalı eğitim sonunda ise arazöz ekipleri arasında en hızlı hortum serme ve hortuma en hızlı su verme yarışması yapıldı. 300 metre hortumu en hızlı şekilde sererek arazözden hortuma ilk suyu veren ekip olabilmek için tüm ekipler kıyasıya yarıştı.

16.06.2020

Paylaş: