Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Safranbolu' da Ev Yangınlarına Teşkilatımızdan Müdahale Desteği..

Orman yangınlarının söndürülmesi için mücadele eden Orman Teşkilatı ev yangınlarında da vatandaşın yanında, Ev yangınlarında takviye güç olarak müdahale için her zaman yangın yerinde olan Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerindeki ekipler, gerekli olan yardımı yaparak, müdahaleye ortak oluyor.

Karabük İli Safranbolu İlcesi Gökpınar köyünde üç evde belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangına Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü bünyesindeki 1 ilk müdahele aracı, 3 adet arazöz ve 1 adet su ikmal aracıyla karadan ve 1 helikopter ile havadan yangına destek verildi.

Alevler hızla büyüyerek evi sararken, kısa sürede evin bitişiğinde bulunan diğer evlere de sıçramasını engelleyen Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazöz ve su ikmal aracıyla 15 ton su ve 3 ton köpük kullanılarak ve helikopter ile 6 atış yapılarak müdahale edildi. Güçlükle kontrol altına alınan yangında can kaybı yaşanmazken, üç ev ile boş olan bir ahır kullanılamaz hale geldi.

Alevlere teslim olan evlere Orman Teşkilatımız tarafından yapılan anında ve hızlı müdahale ile daha büyük bir faciayı engelledi.

12.07.2018

Paylaş: