Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Orman Amenajman Planlarını ORGIS’liyoruz

Orman Amenajman Planları Yenilenen Çorum ve İskilip Orman İşletme Müdürlüklerinin planları Orman Bilgi Sistemi (ORBİS) e entegre olarak çalışan ORGIS yazılımı ile yapılmaktadır.08 Ağustos 2018  yılında Çorum Orman İşletme Müdürlüğü sosyal tesislerinde yapılan toplantıda ORGIS ile plan yapımında karşılaşılan sorunlar görüşülerek  çözüm önerileri değerlendirildi.

Toplantıya; Orman İdaresi ve Planlama Daire Başkanı Murat Çevirme, Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Metin Gültekin, Bölge Müdürü Zekeriyya Nane, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Şakir Güneri, Silvikültür, Orman İdaresi Planlama ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Şube müdürleri, Çorum Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, Amenajman Denetleme Koordinatörü,  Başmühendisleri ve Heyet Başkanları ile Konumsal Firması Proje Müdürü Yücel Koçak ve yazılımcılar katıldılar.

Bölge Müdürümüzün yaptığı açılış konuşmalarında Orman İdaresi ve Planlama ile Bilgi Sistemleri Daire Başkanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu, toplantı sonunda karşılaşılan sorunların çözülerek Amenajman Planlarının zamanında bitirileceğini, Amenajman başmühendislerine ve heyet başkanlarına bütün desteği verdiklerini belirtti.

Orman İdaresi Planlama Daire Başkanı Murat Çevirme ORGIS kullanımından geri adım atmayacaklarını, ORGIS ile Genel Müdürlüğümüzün program lisansları konusunda tasarruf edeceğini, Denetim başmühendisleri ve heyet başkanlarının ORGIS kullanımında karşılaştıkları sorunları çözmek için ORBİS yüklenici firması Konumsal’ın proje müdürü ve yazılımcı ekibi ile Çorum’da bulunduklarını belirtti.

Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Metin Gültekin ORGIS’in kullanılmasında karşılaşılan sorunların çözümünde daire başkanlığımız olarak tüm desteği vereceklerini söyledi.

Konumsal Firmasının Proje Müdürü Yücel Koçak, ORGIS yerli ve milli bir yazılım olduğunu, yazılımın kullanılmasında karşılaşılan sorunları en kısa sürede çözeceklerinin garantisini verdi.

Toplantı sonrasında 8-9-10 Ağustos olmak üzere 3 gün boyunca Konumsal firmasının yazılımcı ekibi Amenajman başmühendisleri ve heyet başkanları ile ORGIS yazılımının sorunlarının çözümüne çalıştılar.

10.08.2018

Paylaş: