Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Bafra Programlarını Hızla Tamamlıyor

Orman Yangınları ile hızlı ve etkili mücadele ederek  ormanların korunması, diğer ormancılık faaliyetlerinin daha etkili yürütülmesi için Orman Yolları Yatırım Faaliyetleri programında bulunan Yakakent Orman İşletme Şefliği 655 kod nolu Saytaşı Yayla Mevkii-Karamaşuh Dere 3+400 km. yeni yol yapımı Bölge Müdür Yardımcısı Oktay Ayatay, İşletme Müdürü Ercüment Sarıca, İşletme Müdür Yardımcıları ve işletme Şefi ile birlikte yerinde inceleme yapılarak denetlendi.

İşletme Müdürlüğü dahilinde üretim sahalarına ulaşımı sağlayan, aynı zamanda ormancılık hizmetlerinin görülmesinde büyük önem taşıyan, ana nakliyat yollarının yapımı ve mevcut yolların sanat yapısı faaliyetleri  (büz, menfez, köprü, istinat duvarı yapımı ) gibi tamamlanan ve devam eden  çalışmalar yerinde incelendi.

Ardından Yakakent Orman İşletme Şefliği 207 nolu bölmede yer alan GA meşçeresi seçme ormanında uygulamaya koyulan bakım çalışması hakkında Yakakent Orman İşletme Şefi Gökçe Kazaz’dan bilgi alınarak yapılan çalışmalar İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla, İşletme Müdürü Ercüment Sarıca tarafından denetlemeleri yapılarak  standardizasyonlara uygunluğu kontrol edildi.

11.10.2018

Paylaş: