Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Fidanlar Fidanlarla Büyüyecek, Vatana Yeni Kökler Salınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğinde her öğrenci için bir fidan dikilmesi için düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” etkinliği kapsamında ülkemiz genelinde 10 milyon, Kastamonu İlinde 34.700, Sinop İlinde de 19.185 fidan toprakla buluştu.

Sinop Dibekli köyünde düzenlenen törende 300 adet fidanın dikimi gerçekleştirildi. Programa Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Yardımcısı Reşat Tunç, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, daire amirleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı programda konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile, Milli Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen protokol kapsamında bugün Türkiye’de 81 ilde eş zamanlı olarak fidanlar, fidanlarla büyüyor projesi kapsamında fidan dikimi yapacağız. Bu proje önemli. Bu projenin amacı ağaç ve orman sevgisini aşılamak. Çevre duyarlılığı konusunda farkındalık oluşturmaktır. Ormanlar bizim oksijen kaynağımız. Bizim gelecek değerlerimize bırakacağımız en önemli milli değerlerimizdendir fidanlar” dedi. Törene Osmaniye, Abalı, Lala ve Bektaşağa İlköğretim Okullarından toplam 300 öğrenci katıldı.300 adet Fıstıkçamı,10 adet Ladin ve 10 Adet de Servi fidanı dikildi.

Azdavay’da eski mermer ocağı rehabilitasyon sahasında düzenlenen fidan dikim törenine ise Azdavay Kaymakamı Celal Nuri Kofoğlu, Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Cumhuriyet Savcıları Hikmet Büyük ve Ahmet Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Adem Uğurlu ve Milli Eğitim Müdürü Barış Tepecik ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte 500 adet Tüplü Toros Sediri fidanının dikimi gerçekleştirildi.

Gerze’de etkinlikler kapsamında 100 öğrenci tarafından fidanların dikimi gerçekleştirildi. Hanönü’nde düzenlenen etkinlikte ise Şehit Faruk Karagöz İlkokulu öğrencilerince 350 adet fidan dikildi.

08.11.2018

Paylaş: