Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Orman Köylerinde Hayvancılığa Orköy Desteği

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne Bağlı Göksun Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisindeki Göksun İlçesinde Orman Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu Orköy destekleri ile  geçimleri kolaylaşan köylüler, hem ülke ekonomisine hem de aile bütçesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.


Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne Bağlı Göksun Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 2018 Yılında Orman Köylüsünü desteklemek ve yerinde kalkındırmak için Orköy desteği veriliyor. Bu kapsamda  toplam 300.000 TL kredi desteği sağlandı.

Kredilerle ilgili çiftçilerimizden olumlu görüşler alındı. ORKÖY kredisi ile orman köylülerimizin yaşam alanlarında üretime katkıda bulunmalarına destek oluyoruz. Orman köylülerimize verilecek krediler belirleniyor ve o yılın programı dahilinde tespit edilen köylere öncesinde gidilerek köyde Orköy Kredisi  hakkında  ilan ve tanıtım çalışmaları yapılıyor ve kredi zamanı adiline bir şekilde vatandaşlara kredi tahsisi yapılıyor. İşletme Müdürlüğünce  2018 yılında Süt Sığırcılığı kapsamında Yoğunoluk mahallesinde 6 ailemize 2 şer adet Süt ineği desteği ile 132.000,00 TL Orköy kredi desteği sağlandı. Ayrıca Soğukpınar mahallesinde ise Süt koyunculuğu kapsamında 6 aileye 30 koyun, 1 koç olmak üzere   168.000,00 TL Kredi desteği verilerek vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaştırılması amaçlandı.​ 

09.11.2018

Paylaş: