Skip Ribbon Commands
Skip to main content

ISUBÜ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Öğrencilerine Orman Koruma ve Yangınla Mücadele Yöntemleriyle İlgili Bilgi Verildi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği son sınıf öğrencilerine, Orman yangınlarıyla mücadele ve müdahale araçları ile orman zararlılarıyla mücadele faaliyetleriyle ilgili toplantı ve uygulama yapıldı.

Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda, Bölge Müdürümüz Kenan Akduman ve Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Nevzat Sicimli’nin katılımı ile ISUBÜ Orman Fakültesinden öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Avcı Koordinatörlüğündeki fakülte son sınıf öğrencilerine yönelik orman zararlılarıyla mücadele aşamalarında yapılması gereken tarama, duyuru, proje ve mücadele sonu raporlarının tanzimiyle ilgili bilgiler verildi.

Bölge Müdürümüz Kenan Akduman ISUBÜ Orman Fakültesi son sınıf öğrencilerine yönelik yapmış olduğu konuşmada “Orman Mühendisi olma yolunda sona yaklaştıklarını, bundan sonra şu ana kadar öğrendikleri bilgi birikimlerini ülke menfaatlerine yönelik kullanmanın zamanının geldiğini, her alanda donanımlı olmanın ayrıca kendilerine iş bulma ve mesleğin icrasında büyük faydalar sağlayacağını” söyledi.

Ayrıca Eğirdir İşletme Müdürlüğü, Aşağıgökdere İşletme Şefliğinde öğrencilere Bölge Müdürlüğümüz Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Abdülkadir Taşer tarafından, orman yangınlarıyla mücadele organizasyonu, kullanılan araçlar, kişisel koruyucu donanımlar, ilk müdahale aracı, arazöz ve su ikmal aracı ile ilgili bilgi verildi. Orman yangınının başlangıcından itibaren yapılan yangın söndürme organizasyonu ile sahanın ağaçlandırılmasına kadar gerçekleştirilen tüm teknik ve idari işler anlatılarak uygulama yapıldı.

09.11.2018

Paylaş: