Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Muğla’da Kesim İşçilerine Eğitim

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde kesim işlerinde çalışan orman işçilerine yönelik Ağaç Kesme, Boylama ve Standardizasyon (AKBO) ile Temel İş Sağlığı ve Güvenli konularında eğitim düzenlendi. 
 
Muğla Orman İşletme Müdürlüğü ile Ula Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde, Muğla Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde çalışanlara yönelik Ağaç Kesme, Boylama ve Standardizasyon, Temel İş Sağlığı ve Güvenli  (AKBO ) eğitim kursu düzenlendi. 

Milli Eğim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen Hayat Boyu Eğitim Modülü çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimler Orman Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı İsmail Durak tarafından gerçekleştirildi. Program kapsamında 166 orman işçisi eğitimden geçirildi. 

Eğitim sonunda işçilere sertifikaları Ula Helikopter yerleşkesinde verildi. Sertifika verme programına Ula Kaymakamı Baha Bahçelik, Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Proje Müdürü Veli Bozkurt, Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Değer Topuz, Halk Eğitim Müdürü Kadir Aydın, Orman İşletme Şefleri Mehmet Akbıyıkoğlu, Deniz Yılmaz ve kursiyerler katıldı.

10.01.2019

Paylaş: