Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Samsun Orman İşletme Müdürlüğü Bilim Şenliğinde

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜBİTAK iş birliğinde Tekkeköy TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen  “Bilimin Işığında 100. Yıl Samsun Bilim Şenliği"nde Arttırılmış gerçeklik, sanat, STEM, tasarım, robotik kodlama, sağlık, sanal gerçeklik, elektrik elektronik, fen bilimleri, oyun tabanlı öğrenme, değerler eğitimi, İl Emniyet Müdürlüğü, İtfaiye Daire Başkanlığı ve Orman Mühendisleri tarafından öğrencilere yönelik etkinlikler düzenlenerek tanıtım ve bilgilendirmeler yapıldı.

Tekkeköy TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 11 Nisan 2019 tarihinde başlayan Bilim Şenliği fuarında Samsun Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Stant açılarak; Orman Genel Müdürlüğü yayın ve tanıtım  broşürleri,farklı fidan türlerinin tanıtımı, OGM 180.YIL video gösterimi , orman , erozyon ve orman yangını konulu animasyon gösterimi yapılarak Sincap Çocuk Dergisi ve Orman Genel Müdürlüğü temalı hediyeler dağıtıldı.

Düzenlenen etkinlik ile bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmek amaçlandı.

“Bilimin Işığında 100. Yıl Samsun Bilim Şenliği”  11-13 Nisan tarihleri arasında açık olan fuar  ziyaretçi akınına uğradı. 

15.04.2019

Paylaş: