Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Muğla’da Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme Toplantısı

Muğla’da Orman Bölge Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Or-Koop işbirliğinde “Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde orman işçiliğinde mesleki yeterlilik konusunda çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Orman Bölge Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Or-Koop işbirliğinde “Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı. 15 Nisan Pazartesi günü Muğla merkezde yapılan toplantıya Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci, Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Bilgilendirme Daire Başkanı Mehmet Ordukaya, Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Erdem Kaplan, Or-Koop Genel Başkanı Ahmet Çetiner ve Köy-Koop Genel Başkan Yardımcısı Eray Çiçek katıldı. Toplantıda Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Dursun, Şube Müdürleri, 12 Orman İşletme Müdürü, Or-Koop ve Köy-Koop üyeleri hazır bulundu. 

Toplantının açılış konuşmasını Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci yaptı. Bölge Müdür Vekili Demirci, yeni çıkan düzenlemeyle mesleki yeterlilik belgesi olmayanların orman işlerinde çalışamayacaklarını belirterek, orman işçiliğinde mesleki yeterliliği çok önemsediklerini söyledi. Daha sonra konuşan Mesleki Yeterlilik Kurumu Daire Başkanı Mehmet Ordukaya, mesleki yeterlilik belgesi ve önemi hakkında bilgi verdi. Son olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanı Elif Özlem Babaoğlu, yürütülen çalışmaları bir sunumla anlattı. Toplantı soru cevap kısmıyla sona erdi.

15.04.2019

Paylaş: