Skip Ribbon Commands
Skip to main content

180. Kuruluş Yıldönümü Resmedildi.

Orman Genel Müdürlüğümüzün 180. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Balıkesir İlinde, Orman Bölge Müdürlüğümüzce; İlkokullar arası ve Ortaokullar arası resim yarışması ile Liseler arası slogan yarışması düzenlendi.

Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim işbirliği ile düzenlenen resim ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize Bölge Müdürlüğümüzde ödülleri verildi.

Ödül töreninde konuşmasını yapan Bölge Müdürü Metin Kırcı; “Kıymetli Velilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Sevgili Öğrenciler; Bölge Müdürlüğümüze hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Orman Genel Müdürlüğü 1839 yılında kurulan en köklü kuruluşlardan birisidir. Ülkemizin yeşillendirilmesinde, ormanlarımızın korunmasında ve gelecek nesillere daha verimli daha yeşil Türkiye bırakmak için çalışmalarını 7 gün 24 saat kış yaz demeden devam ettiren bir kuruluştur. Yazın orman yangınlarıyla, kışın kar üstünde fidanlarımız büyüsün diye mücadele ediyoruz. Düzenlediğimiz bu yarışmada görüyoruz ki duygularınızı çok güzel resmetmişsiniz. Bu resimlerde hepinizin cıvıl cıvıl yemyeşil bir doğa hayal ettiğini bir yaşam alanı hayal ettiğini görüyor ve bundan da mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından İlkokullar arası Resim Yarışması 1.si Karesi Atatürk İlkokulu’ndan Zeynep Türkoğlu’na Bölge Müdürü Metin Kırcı tarafından; tablet,  2.si Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu’ndan Erinç Eren’e saat, 3.sü Karesi Bahçeşehir Koleji’nden Sevim Derin Dilek’e boya seti hediyeleri, Ortaokullar arası Resim Yarışması 1.si Prof. Dr. İlhan Varan Bilim ve Sanat Merkezi’nden Erva Körükçüoğlu’na Bölge Müdür Yardımcısı İsa Çapkın tarafından tablet, 2.si Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu’ndan Nilay Gören’e fotoğraf makinesi, 3.sü Karesi Bahçeşehir Koleji’nden Aslı Ece Yılmaz’a MP4 çalar ve kulaklık hediyeleri, Liseler arası Slogan Yarışması 1.si Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi’nden Şevval Yörük’e Bölge Müdürü Metin Kırcı tarafından; tablet,  2.si Karesi Temel Lisesi’nden Emine Özen’e fotoğraf makinesi, 3.sü Prof. Dr. İlhan Varan Bilim ve Sanat Merkezi’nden Oğuz Altay Satılmış’a MP4 çalar ve kulaklık hediyeleri takdim edildi.​​

14.05.2019

Paylaş: