Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Çorum'da ​Birlik ve Beraberlik İçerisinde İftar Edildi

Çorum Orman İşletme Müdürlüğü personelinin  katılımıyla düzenlenen iftar programında birlik ve beraberlik içinde iftar edildi.


İşletme Müdürlüğü sosyal tesisinde gerçekleştirilen iftar programı  birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde manevi havanın teneffüs edildiği Ramazan-ı Şerifin 9. Günü akşamı Ezan-ı Şerifin Okunmasıyla birlikte iftar edildi.

İftarın ardından 24  Nisan 2019 tarihinde Amasya Orman Bölge Müdürlüğü – Yangınla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından tüm İşletme Müdürlüklerin katılımı ile düzenlenen En Donanımlı ve En Hızlı Yangın Ekibi yarışmasında 1. Olan Çorum Orman İşletme Müdürlüğü  İlk Müdahale Yangın ekibine  ödülleri İftar programına katılan Amasya Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay  ve Yangınla Mücadele Şube Müdürü Engin Keleş tarafından verildi.

Amasya Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay ;Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle, bizleri bir araya getiren Rabbimiz Allah(c.c.)’a hamd olsun. Rabbimiz  tuttuğumuz oruçları kabul, iftar sofralarımızı bereketli kılar inşallah.

Yaz döneminin başlamasıyla birlikte  mevsimsel  sıcaklıkların yüksek artış gösterdiği bir döneme giriyoruz. Orman yangınlarına karşı dikkatli olalım ve çevremizi bu konuda uyararak farkındalık yaratalım. Bölgemizi ağaçlandırarak orman varlığımızı arttırmaya çalışmakla birlikte mevcut olan orman servetimizi de korumalıyız.

Müdürlüklerimizdeki Yangın İlk Müdahale ekiplerini Amasya’da toplayarak tüm hazırlıklarını kontrol ettik. Ardından birimlerimize olası bir yangın senaryosuyla tatbikat yaptırarak  en hızlı olan  ekibi bir yarış ortamında test ettik. Tüm ekiplerimizi tebrik ediyorum .Gelecek yıl daha etkin ve daha rekabetçi şekilde yarışmanın yine düzenleneceğini belirten Bölge Müdür V. Oktay Ayatay  2019 yılının yangınsız ve hiçbir sağlık sorunu yaşanmadan atlatılması dileğinde bulundu.

 

15.05.2019

Paylaş: