Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Resim Yarışmasında Dereceye Girenler Belli Oldu

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü Genel Müdürlüğümüzün 180.kuruluş yılı etkinleri kapsamında Erzurum’daki ilköğretim öğrencilerinin katıldığı orman temalı resim yarışmasında dereceye girenlerin ödül töreni yapıldı. 

 
Ülkemize 1839 yılından bu yana hizmet vermekte olan Genel Müdürlüğümüzün 180. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında ülkemizin ve dünyanın geleceğinde hayati rol oynayan ormancılık faaliyetlerimizin ve Genel Müdürlüğümüzün toplum nezdinde tanıtılmasına dair çocuklara yönelik olarak, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü vasıtasıyla hazırlanan şartname dahilinde İlkokul ve Ortaokul düzeyinde olmak üzere iki kategoride Bölge Müdürlüğümüz ile koordineli olarak resim yarışması yapıldı. 

Oluşturulan ortak komisyon marifetiyle İlimize bağlı 8 İlçeden 11 İlkokul ve 8 Ortaokuldan gelen 144 eser içerisinden oluşturulan komisyon tarafından ilkokul ve ortaokul ayrı ayrı iki kategoride değerlendirilerek belirlenen ilk üç dereceye giren katılımcılara hediyeleri Bölge Müdürümüz Şaban Bıyıklı ile Erzurum İl Mili Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’ un da katılımı ile Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen tören ile hediyeleri takdim edildi.

 
Daha sonra, fidanlık sahasına davet edilen veli​ öğretmen ve öğrencilere Bölge Müdür Yardımcısı Faruk Bayraktaroğlu tarafından fidan üretimi hakkında bilgilendirme yapılarak kendilerine fidan hediye edildi.

17.05.2019

Paylaş: