Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Erzurum Kongresinin 100. Yılında 1919 Fidan Toprakla Buluştu

​19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri kapsamında palandökende Erzurum Kongresinin 100. Yılı anısına 1919 fidan toprakla buluştu.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Palandöken Kent Ormanında Erzurum Kongresinin 100. Yılı anısına fidan dikim etkinliği düzenlendi. Programa, Erzurum Valisi Okay Memiş, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Veli Tarakçı, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, kurum amirleri, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personeller, sivil toplum kuruluşları, TEMA ve Yeşilay gibi kuruluşlardan yetkililer katıldı.

Vali Okay Memiş, yaptığı konuşmada "Bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü senesini kutluyoruz. Bugünün ayrı bir anlam ve önemi var. Atatürk Erzurum Kongresi'ni düzenlediğinde 53 gün boyunca Erzurum'da saygıdeğer Dadaşlar eşlik ediyor, burada çok önemli olaylar yaşanıyor. Bizlerde hem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını hemde Erzurum Kongresinin 100. yılının mutluluğun haklı gururunu yaşıyoruz. Bugünün anlam ve önemine binaen 1919 adet çam fidanı diktik" diye konuştu.

Etkinliğe katılan katılımcılarla birlikte fidanlar toprakla buluşturularak Erzurum Valisi Okay Memiş ve beraberindekiler çam tohumu serperek palandökenin ağaçlandırılmasına katkı sağladılar.

Sivil Toplum kuruluşları üyeleri ve TEMA Vakfının minik öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

19.05.2019

Paylaş: