Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bölge Müdürümüz Ziya Polat’tan “Arıtma Çamurlarının Toprakta Kullanımı Sempozyumunda” Oturum Başkanlığı

Sakarya Büyükşehir Belediyesince "Arıtma Çamurlarının Toprakta Kullanımı Sempozyumu" yapıldı. Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Arıtma Çamurlarının Toprakta Kullanımı Sempozyumunda Bölge Müdürümüz Ziya Polat oturum başkanlığı yaptı.

Sempozyuma Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Parti İl Başkanı Yunus Tever, Kurum Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından başlayan sempozyumun ilk oturumu Bölge Müdürümüz Ziya Polat moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Oturumda SASKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı İbrahim Bal ‘Arıtma Çamurlarının Yönetimi, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Devrim İzgi atıksu çamurlarının bertarafına yönelik olarak BUSKİ tarafından uygulanan yakma tesisi ve yöntemine ilişkin bilgiler paylaştı. Hazırlıklarını tamamladıkları eylem planını ve atıksu çamuru senaryolarını katılımcılarla paylaşan ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Sanin’in sunumunda atıksu çamurlarının yönetmeliklerin çizdiği sınırlar dahilinde Türkiye genelinde kullanılabileceği bölgelere ilişkin haritalandırma çalışması beğeni topladı. Oturumun son sunumunu gerçekleştiren Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kamil Salihoğlu ise ‘Atıksu Çamurlarının Nihai Bertaraf Alternatifleri Ekonomik, Ekolojik ve Toplumsal Kabul Değerlendirme’ başlığı altında bilgiler paylaşıldı.

Sempozyum sonunda katılımcılara Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından hediyeler takdim edildi.

12.12.2019

Paylaş: