Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Temiz Su Kaynakları ve Bereketli Topraklar İçin Ormanları Koruyalım

İskilip Orman İşletme Müdürlüğü Orman Yangınlarına karşı İlk Müdahale ekiplerinin hazırlıklarının kontrol edilmesi ve olası yangın durumlarında İş Güvenliği tedbirlerinin alınarak orman yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiğiyle ilgili eğitim tatbikatı yapıldı.

Bölge Müdürümüz Halil Oflu beraberinde Öz Orman İş Sendikası Şube Başkanı Ramazan Şahin, Bölge Müdür Yardımcılarımız Mehmet Demirbağ,Gültekin Şenlikoğlu, Yangınla Mücadele Şube Müdürümüz Engin Keleş, İş Güvenliği uzmanı Aydın Yağlıoğlu İşletme Müdürü Bayram Yerlikaya tarafından karşılanarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirildikten sonra ilk müdahale ekipleri denetlenerek yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Eğitimciler tarafından; Öncelikli amaçlarının yangına müdahale öncesinde iş güvenliği ve can güvenliği tedbirlerinin alınması gerektiği, koruyucu elbiselerin mutlaka giyilmesi gerektiği, teçhizat ve donanımlarının tam ve kullanıma hazır olarak yangına kontrollü olarak müdahale edilmesi gerektiği belirtildi.

Teçhizat kontrolünde; Arazöz'de bulunması gereken malzemeler ve ilk müdahale ekiplerinin tüm ekipmanları kontrol edildi.

 

Araç kontrol, ekipman kontrollerinin yapılmasının ardından eğitime katılan ekiplerin teorik eğitim kazanımları ve mevcut bilgileri, hareket kabiliyetleri oluşturulan yangın senaryosuyla test edildi.Amasya merkezde yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimine katılarak başarılı olanlara eğitim sertifikaları dağıtıldı

 

Tatbikatın sonunda Bölge Müdürümüz Halil Oflu;

Yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte orman yangınlarına karşı ekiplerimizi teyakkuz durumuna geçirdik. Bağlı 13 işletme müdürlüğümüzün ilk müdahale ekiplerini stratejik noktalara yerleştirdik. Ekiplerimizi Araç, teçhizat ve koruyucu ekipmanlarla donattık. Eğitim tatbikatlarıyla teorik bilgilerini, hareket kabiliyetlerini; Uygulamalarla görsel hafızalarını ve tekniklerini geliştirdik Bölge Müdürlüğümüz olarak her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklıyız.

Orman demek  Oksijen Deposu Temiz Su kaynağı ve  Bereketli Toprak demektir Ormanları Koruyalım

 

Vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı  tedbirli ve duyarlı olmasını istiyor ve ALO 177 Orman Yangın Hattı arayarak ihbarda bulunmalarını istiyoruz.”dedi.

Tevfikbayram/AMASYAOBM

26.06.2020

Paylaş: