Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bölge Müdürü Yılmaz Saimbeyli’de Ağaçlandırma Faaliyetlerini İnceledi

Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Saimbeyli Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk sahasında ağaçlandırma faaliyetleri devam ederken özellikle geçmiş yıllarda yaptığı rehabilitasyon  çalışmaları ile gelir getirici tür ağaçlandırmalarında elde  edilen başarılı sonuçlar   yüzleri güldürüyor.

Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Ağaçlandırma Şube Müdürü İlhan Köse ile birlikte Saimbeyli Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılan ağaçlandırma faaliyetlerini yerinde inceledi. İşletme Müdürü Ayhan Uyaroğlu ve teknik personel tarafından karşılanan Bölge Müdürü Yılmaz, yapılan rehabilitasyon çalışmalarını, ağaçlandırma sahalarını kontrol ederek işletme müdüründen bilgi aldı.

Aynı mevkide gelir getirici türlerden badem ağaçlandırması yapılan bir sahada inceleme yapan Bölge Müdürü Yılmaz, alınan başarının yöre halkına ekonomik katkı sağlaması açısından çok önemli olduğunu, bundan sonra da nitelikli ve katma değeri yüksek ürün çeşitleriyle ağaçlandırma çalışmalarını yaparak kırsal kalkınmaya destek olunacağını belirtti.

Son olarak Doğanbeyli Deposunu da ziyaret eden Yılmaz, istif ve tasnif çalışmalarını inceleyerek İşletme Müdürü ve ekibine teşekkür etti.​

29.06.2020

Paylaş: